- Hoşgeldiniz

2. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması (Cac) Başladı

2. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması (Cac) Başladı sitemize 05 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.409 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Eskişehir 2.Ulusal Irk Standartları Yarışması (CAC), Espark Alışveriş Merkezi bahçesinde başladı.

Espark AVM bahçesinde başlayan yarışmada, 190 farklı ırktan köpek Türkiye şampiyonu olmak için yarışacak. Yarışma hakkında bilgi veren Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Özkanal, 2. Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması’nda (CAC), Türkiye‘de ilk defa yerli ırkların bir arada yarıştığını açıkladı.

Bu önemli olayı Eskişehir’de yaşadıklarını belirten Özkanal, “Eskişehir’de 2’inci kez ulusal bir yarışma yapıyoruz. Bu yarışmanın en büyük özelliği ilk defa kangal çoban köpeği, akbaş çoban köpeği, Aksaray Malatya ve Anadolu sultan tazısı gibi yerli ırkların bir arada yarışıyor olmasıdır. Bu olay bizim açımızdan bir dönüm noktası. Bu organizasyonda Ulusal Şampiyonluk unvanı adayı belirlenmiş olacak. 365 gün artı bir gün yani 1 yıldan daha fazla bir günde 3 farklı hakemden 4 kez CAC unvanı alan köpek Türkiye şampiyonu oluyor. Bugünde o süresini doldurmuş yani 365 günü geçmiş Türkiye şampiyonu olmayı bekleyen köpekler var. Yarışmaya İzmir, İstanbul, Ordu, Samsun, Ankara, Balıkesir, Kütahya, Antalya’dan 190 köpek katılıyor. 2 ringde 10 grupta köpek yarışacak” dedi. Yarışmada saat 17.00’den sonra dereceye giren köpeklerin açıklanacağı belirtildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :