- Hoşgeldiniz

AB fonlarının yolu bu kitaptan geçiyor.

AB fonlarının yolu bu kitaptan geçiyor. sitemize 27 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.082 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

AB Fonları Kitabı

AB fonlarının yolu bu kitaptan geçiyor

AB’den fon alma yöntemleri kitap oldu

Avrupa Birliği (AB) fonlarından yararlanmanın yolu proje geliştirmeden geçiyor. Çerçeve yardımlarından çok, proje bazında destek vermeyi tercih eden AB, her dönem, aday ülkelere milyarca Euro’luk finansman ayırıyor. Ne yazık ki bu fonların ancak beşte biri kullanılabiliyor. Her yıl yaklaşık 2 bin başvuru eksik evrak ya da hatalı proje sunumu nedeniyle iade ediliyor.

AB kapısından eli boş dönmek girişimcilerimizin şevkini kırsa da AB fonlarından en etkin biçimde yararlanmak için en uygun projeler geliştirmek şart. İstemesini bilmediğimiz için milyarlarca Euro’luk kaynak AB kasalarında bekliyor.

Das ist Almanya (Almanya’da Çalışma ve İş Kurma Rehberi) isimli kitabın yazarları Dr. C. Oğuzhan Gökmen ile Prof. Dr. Francesco Rizzo, bu sefer de AB’den fon alma yöntemlerini kitaplaştırdı.

Gazeteci ve akademisyen Dr. Gökmen ile hükümetlere AB kaynakları ve özel ekonomi danışmanlığı yapan Prof. Dr. Rizzo, Türk girişimcilere, yaşadıkları AB’den bakış açısı sunuyor.

Türk girişimciler için kaynak eser olma niteliğindeki “AB Fonları Kitabı” dört bölümden oluşuyor. Birinci bölümde, AB’nin destekleme sistemi; ikinci bölümde, KOBİ’lerin AB’deki rolü; üçüncü bölümde, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde ve Orta Asya’da uygulanan örnek programlar anlatılıyor. Son bölümde ise dilekçe yazımından başlayarak bir proje sunumunun nasıl tamamlanması gerektiği adım adım gösteriliyor.

Eser, fonlardan yararlanmak isteyen sivil toplum kuruluşları, resmi kurumlar, özel sektör şirketleri, şahıslar ve bu alanda faaliyet gösteren ajanslar da dahil olmak üzere uluslararası bir projenin planlaması ve gerçekleştirilmesi üzerine çalışan herkese yardımcı olmayı hedefliyor.

Hükümdar Yayınları’ndan çıkan bu çalışmayla,  programlara başvuruda bulunmak için ve teşvik sürecinin yönetilmesi esnasında, mümkün olduğunca basit fakat hem kompleks hem de tertipli bir yöntem kılavuzu sunabilen ve genel bir bilgi temeli oluşturan bir el kitabı geliştirilmiş oldu.

Eser, sadece Türkiye’de değil Avrupa’daki Türk girişimciler arasında da eksikliği hissedilen önemli bir boşluğu dolduracak.

Ayrıntılı bilgi için:

Sena Sultan Hanım

Hükümdar Yayınları

Gsm: 0542 717 80 85

www.otekiadam.com

abfon

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :