- Hoşgeldiniz

Antalya Girişimci İş Adamları Derneği (AGİD) 1993 Yılında “Ortak Akıl” sloganı

Antalya Girişimci İş Adamları Derneği (AGİD) 1993 Yılında “Ortak Akıl” sloganı sitemize 18 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.232 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

         Antalya Girişimci İş Adamları Derneği (AGİD) 1993 Yılında “Ortak Akıl” sloganı ile yola çıkmış yaklaşık 500 üyesi bulunan Antalya’nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir.

AGİD aynı zamanda 12 şehir ve 10 büyük ilçede hizmet veren Ege ve Batı Akdeniz Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu (ESİDEF) ile ülke genelinde 80 ilde 176 İş Adamları Derneği bulunan Türkiye İş Adamları ve Sanayicileri Konfederasyonu ( TUSKON) üyesidir.

AGİD genel olarak inşaattan turizme tarımdan tekstile hizmet sektörüne kadar daha pek çok sektörde faaliyet gösteren üye iş adamları ile Antalya ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

AGİD İş Kadınları Komisyonu 2010 yılında çalışmalarına başladı. Bu iki yılda pek çok faaliyete imza atan komisyon tecrübe, paylaşım toplantılarından, sosyal sorumluluk projelerine, çevre projelerine kadar pek çok faaliyette bulundu.2013 yılında pek çok organizasyonu şimdiden planlayan komisyon güçlenerek büyüyor.

AGİD İş Kadınları Komisyonu 16 Şubat Cumartesi günü yeni dernek binasında Antalyalı işkadını misafirleriyle kahvaltı programı düzenlendi. Yine yoğun katılımla gerçekleşen kahvaltı programında 2013 projelerini paylaşan komisyon büyük takdir topladı.

08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştireceği “Her Sahada En Önde” isimli panel göz doldurdu. Panelist olarak akademisyen, işkadını, öğretmen ve bir anneden oluşan 4 ayrı kadın profilinin yer alacağı panelde ayrıca fotoğraf yarışması da düzenlenecektir. Tarık Tarcan’ında jüri üyeleri arasında bulunduğu yarışma için çekilen resimler satışa sunulacaktır. Elde edilen gelir Mor Çatı’ya bağışlanacaktır.  Bir başka proje olan “500 Çınardan 1500 Fidan” isimli ağaç dikme kampanyası ise geçtiğimiz gün gerçekleştirildi.  Antalya’nın Yeşilbayır mevkiinde AGİD İş Kadınları Komisyonunun ve pek çok sayıda üyenin eş ve çocukları ile katıldığı organizasyonda güzel anlar yaşandı.

Her fidana bir firmanın isminin verildiği organizasyon gelenekselleştirilerek “AGİD Hatıra Ormanı” nın oluşturulması hedefleniyor.

AGİD İş Kadınları Komisyonu Başkanı Aslı Ulukanlı İnce:

Bu yüzyılda tam bir teknoloji çılgınlığı yaşıyoruz.

Çevremizde her şey yapay hale geldi. Ve bizler bu yapay dünyadan sıyrılıp, kendimizi doğanın kucağına toprağın o nefis kokusuna bıraktığımızda ağaç dikmenin ve cevre bilincinin ne kadar önemli olduğunu tüm ruhumuzla hissediyoruz. Bu bilincin ve görevin gelecek nesillere aktarılması ve devamlılığı için çocuklarımızla buraya geldik.

Her bir fidana firmalarımızın ismini verirken onların bir çınar olabilmesinde rol olacak olan çocuklarımızla birlikte dikimi gerçekleştirdik. Dernek olarak “AGİD Hatıra Ormanı” nı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :