- Hoşgeldiniz

Antalya Rotary Kulübü Özel Jinefem Tıp Merkezi’ne iş yeri ziyareti düzenledi

Antalya Rotary Kulübü Özel Jinefem Tıp Merkezi’ne iş yeri ziyareti düzenledi sitemize 23 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.788 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rotary Kulübü üyeleri kadın hastalıkları konusunda bilgilendirildi

Antalya Rotary Kulübü, Ocak ayı geleneksel iş yeri ziyaretini Özel Jinefem Tıp Merkezi’ne gerçekleştirdi. Antalya’nın Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında hizmet veren tek özel Cerrahi Tıp Merkezi olan Jinefem  ziyaretinde Rotaryenlere, menapoz döneminde östrojen azalmasının taşıdığı risklerle, meme kanserinde erken tanının önemi konularında bilgilendirme yapıldı.

Menapozda östrojen azalmasına dikkat!

Özel Jinefem Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı , Opr. Dr Kevser Ceylan, menapoz döneminde vücutta östrojenin azalmasıyla birlikte oluşacak bazı hastalık risklerine karşı hormon replasman tedavisi önerdiklerini söyledi. Uzman  Dr. Kevser Ceylan, konuyla ilgili olarak Antalya Rotary Kulübü üyelerine şöyle konuştu;

“Menapoz döneminde, özellikle östrojen düzeyinin azalması, osteoporoz (kemik erimesi) kalp hastalıkları riskinde artış , ateş basması, terleme nöbetlerini beraberinde getirir. İşte bu problemlerden korunmak üzere hanımlara belirli sürelerle östrojen ve progesterondan oluşan hormon replasman tedavisi öneririz. Ancak bu tedaviyi önerdiğimiz hastalarımızdan mutlaka rutin jinekolojik muayene ve smear testiyle birlikte, mamografi ve/veya meme ultrasonu ve bazı rutin kan tetkikleri isteriz. Bir problem olmadığını kanıtlayarak tedaviye başlar ve bu tetkiklerin yılda bir yenilenmesini öneririz.  Aslında yıllık önerdiğimiz bu tetkikler hormon replasman tedavisi almamayı seçen menopozdaki hanımların da mutlaka yaptırması gereken testlerdir.”

Meme kanserinde erken tanı yüzde 90 hayat kurtarır

Özel Jinefem Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Esra Karasulu Özyalçın da “ Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarır.” konulu görsel ve uygulamalı bir sunum yaptı. Nüfusun yüzde 52’sini kadınların oluşturduğu ülkemizde, her 8 kadından birinin yaşamının bir döneminde meme kanseri ile tanışma riski bulunduğuna dikkati çeken Dr. Esra Karasulu Özyalçın, 40 Yaş üstü kadınların her yıl mamografi yaptırmaları gerektiğinin altını çizdi.  

Antalya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Özlem M. Çölkesen, işyeri ziyareti ve bilgilendirmeler nedeniyle Özel Jinefem Tıp Merkezi  doktorlarına teşekkür etti ve seramik bir tabak sundu. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri ve  Falez Rotary Kulübü üyelerine olduğu gibi birçok kurum ve kuruluşa,  indirimli sağlık hizmeti sunan Özel Jinefem Tıp Merkezi, Antalya Rotary Kulübü üyelerine de indirimli hizmet verecek.

 ant

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :