- Hoşgeldiniz

Cep’te ucuz tarifenin tüyosu

Cep’te ucuz tarifenin tüyosu sitemize 23 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.425 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Tarifelerle kafası karışan kullanıcıların imdadına BTK yetişti. Artık aboneler, 3 cep telefonu operatörünün karşılaştırmalı tarifelerini internetten takip ederek, hangisini seçeceğine karar verecek.

Cep'te ucuz tarifenin tüyosu

Cep telefonu kullananların kabusu haline gelen tarife karmaşasına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) son verdi. BTK’nın operatörlere zorunlu tutulan tarife teklifleri, dünden itibaren internetten yayımlanmaya başlandı. Artık aboneler konuşma, SMS ve internet paketlerinin karşılaştırmasını sitelerden yapabilecek. Sitelerdeki akıllı yazılımlar seçimi kolaylaştıracak.

UYGUN TARİFE 
Her 4 aboneden 1’inin akıllı telefon sahibi olması konuşma, mesaj ve internet servisleri arasında karar vermeyi daha da zorlaştırdı. Abonelerin doğru tarifeyi seçmek için önce internette birkaç soruyu yanıtlaması gerekiyor. İş ve özel kullanımı birbirinden ayırmak için kurumsal veya bireysel abone tercihi isteniyor. Ardından öğrenci, kamu çalışanı, meslek sahibi veya çiftçilere özel tarifelerden birini seçmek mümkün. Bu segmentlerden birine sahip olmayanlar, aylık ortalama kaç dakika konuştuğunu, SMS gönderdiğini ve GB internet kullandığını belirleyerek doğru tarifeyi bulabilecek.

Faturalıya vergi avantajı
Tüm operatörler, faturalı abonelere ön ödemeli kullanım şansı sunacak. Böylece limiti aşmayan faturalı tarife üretilecek. Bu durum internette vergi avantajı yaratacak.

Uzun kontrata ödül var
Uzun süreli kontrat yapacaksanız, tarife ve cihaz konusunda ödül istemeyi unutmayın. Kontrat süresi arttıkça ödül miktarı artıyor, aylık ödeme dilimleri küçülüyor.

Dakika bazlı tarife yanıltıyor
Dakikalar yüzünden faturalarının kabarmasını istemeyenler, saniye bazlı tarife kullanıyor. Çünkü dakika bazlı tarifede artan süreler operatörün daha çok kazanmasını sağlıyor.

Sürprizlere dikkat edin!
Yurtdışı ve internete özel tarifeler kullanmıyorsanız bile aylık, haftalık hatta günlük paket satın almak hayat kurtarıyor. Akıllı telefon kullananların da uygulama güncellemelerini WiFi üzerinden yapmalarında fayda var. Sabah.com.tr

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :