- Hoşgeldiniz

Decathlon, 23 Ekim’de Adana’da Açılıyor!

Decathlon, 23 Ekim’de Adana’da Açılıyor! sitemize 22 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.107 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ankara, İstanbul, İzmir ve Samsun’da 5 megaspor mağazası bulunan Decathlon, altıncı mağazasını Adana’da Optimum Alışveriş Merkezi’nde açıyor.

18 ülkede 800’ü aşkın mağazası bulunan, cirosu 6.5 milyar Euro olan ve tüm dünyada 55.000 çalışanı bulunan Avrupa‘nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Türkiye‘de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor.

50 farklı spor dalında amatörden profesyonele, çocuktan yetişkine, her bütçeye uygun spor ekipmanları, spor tekstilleri ve aksesuarları artık Adanalı sporseverlerle de buluşacak! Ankara Kent Park Alışveriş Merkezi’nde 3.000 metrekarelik, Forumİstanbul Alışveriş Merkezi’nde 5000 metrekarelik, Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde 6000 metrekarelik, İzmir Optimum Alışveriş Merkezi’nde 3.500 metrekarelik ve Samsun Piazza Alışveriş Merkezi’nde 3900 metrekarelik mağazaları bulunan ve bu mağazalarında beklediklerinin çok üstünde bir ilgiyle karşılaşan Decathlon, Türkiye yatırımlarını hızlandırarak arttırma kararı almıştı. Bu çerçevede bir süredir hazırlıkları devam eden, 2500 metrekarelik alana sahip 6. Decathlon mağazası, 23 Ekim 2013’te Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde kapılarını açıyor.Akdeniz bölgesi böylece ilk Decathlon mağazasına kavuşuyor! Yeni mağaza ile 50 kişiye daha istihdam sağlayacak olan Decathlon’un Türkiye‘deki ekibi 550 kişiye ulaşacak.

Decathlon Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui: “Türkiye, 2012 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu. Türkiye‘de mağaza sayımızı arttırmayı planlıyoruz”

Decathlon Türkiye ülke müdürü Boumedienne Boualaoui konuyla ilgili: “İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbulAnkaraİzmir ve Samsun mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye‘ye daha fazla yatırım yapmaya karar verdik. Kısa bir süre önce İstanbul‘da ikinci mağazamızı ve ardından Samsun‘daki ilk Decathlon mağazamızı açtık. Kısa bir süre arayla şimdi Akdeniz‘deki ilk mağazamızı açmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Adana, her mevsim spora uygun iklimi , spor alternatiflerinin çokluğu ,tesis olanaklarının genişliği ve gelişmekte olan ekonomik ve kültürel yapısı nedeniyle tercih ettiğimiz bir il oldu. Mağazaya, Adana‘nın yanı sıra MersinOsmaniye ,Hatay,Kayseri ve Gaziantep‘ten de ilgi bekliyoruz.” Boualaoui, Türkiye‘deki yatırım planları sorusuna ise şöyle cevap verdi:”AmacımızTürkiye‘de yılda 4-5 mağaza açmak. Tüm büyükşehirlerde olmak istiyoruz. Şu an onaylanmış en yakın projemiz Mersin‘de, Mart sonunda açılacak. Daha sonraİstanbul‘da üçüncü mağazamızı yıl sonunda açacağız. Yıl sonunda da Trabzon‘da mağaza açmayı planlıyoruz” dedi.

Türkiye’de de üretim yapılıyor

Boumedienne Boualaoui:”Türkiye’de de 2006 yılından beri üretim yapıyoruz. Yaklaşık 1 sene ara verdikten sonra 2007 yılında tekrar üretime başlandı. Halen 50 mühendisin dahil olduğu üretim sürecimizde gerçekleşen üretimin dünya üretimindeki payı ise %4.2.

Decathlon mağazası hem alışveriş, hem de spor alanı

Mağazadaki tüm ürüneler denenebiliyor. Mağaza koridorlarındaki özel bisiklet alanlarında bisiklete binebilir, masa tenisi veya badminton oynayabilir, doğa yürüyüşü ayakkabılarını mağazanın içinde özel olarak hazırlanmış engebeli alanda test edebilirsiniz! Mağazada ayrıca çocuklar için dev bir trambolin de bulunuyor. Kısaca Decathlon’da alışveriş yapanların yanında paten yapan çocuklar, bisiklete binen aileler, masa tenisi oynayan gençler görmek mümkün!

Decathlon, birbirinden kaliteli ve yenilikçi spor ekipmanlarını, mümkün olan en düşük fiyatlarda sunarak Türkiye‘de spor tutkusunu yaymayı amaçlıyor!

1976’da kurulan, global cirosu 6.5 milyar Euro olan ve tüm dünyada 53.000 çalışanı bulunan Decathlon, spor tutkusunu tüm dünyada yaymaya devam ediyor. Trekkingden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlere sahip olan Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en düşük fiyatlarda sunuyor olması. Dünya çapında ünlü dev markaları da barındıran Decathlon’un kendisine ait, teknoloji, fonksiyonellik ve uygun fiyatı esas alan özel markaları bulunuyor. Dünyanın farklı noktalarında Decathlon kamplarında geliştirilen ve başka hiçbir yerde bulunamayacak son derece yaratıcı, yenilikçi ve kaliteli spor ekipmanlarından oluşan bu dünyaca ödüllü markalar, yüksek kalite/düşük fiyat oranı ile sporseverleri bekliyor.

Decathlon çalışanları, spor sırasında vücudun ihtiyacını karşılayacak ürünler üzerine aralıksız olarak yenilikçi çalışmalar sürdürüyorlar. 3 iç laboratuar, 50 araştırmacı, 600’den fazla mühendise ve 20 dış ortak laboratuara sahip olan Decathlon’un, her seviyede sporcu ile düzenli olarak temas halinde olan tasarımcı ve mühendis ekibi, spor sırasında rahatlığı ve güvenliği birleştirmeyi sağlayanTutku markalarını yaratıyor. Araştırma & Geliştirme Direktörü Laurent Baly, aynı zamanda İnsan Anatomisi Bilimleri Doktoru. Üzerinde 60,000 ‘den fazla test uygulanan ve kalite, uygunluk, uzun ömürlülük ve fiyat bakımından en mükemmel bulunan fikir ve ürünler ar-ge çalışmalarının ardından mağazada hayat buluyor. Bu kapsamda Decathlon çatısı altında her yıl 3.500 yeni ürün yaratılıyor. Sporcuların ihtiyaçlarına kulak vererek yaratılan bu markalar, kolay kullanımları, kaliteleri ve çok uygun fiyatları ile tüm sporseverlerin beklentilerine cevap veriyor. Decathlon’un hedefi her sporcunun, mükemmel kalitedeki Tutku markalarını en uygun fiyatlar karşılığında kullanabilmeleri.

Başka yerde bulunamayacak ödüllü ürünler Decathlon’da!

Her kullanıcıya ve her ihtiyaca uygun standart spor ekipmanlarının yanı sıra Decathlon’da son derece yaratıcı ve teknolojik, başka hiçbir yerde olmayan spor ekipmanlarını da bulmak mümkün. IF Design Award China, International Design Excellence Awards, Reddot Design Awards ve Observeur Design ödüllerine layık olan “Rollnet”, pinpon masasına ihtiyaç olmadan dilediğiniz yerde masa tenisi oynamanızı sağlıyor. IF Product Design Award ve International Design Excellence Awards ödüllerini alan “Reverse”, kayak sırasında sırtınızdan çıkarmadan içine ulaşabileceğiniz özel bir sırt çantası. Bu ürünlerin yanı sıra 2 saniyede kurulabilen kamp çadırı, portatif futbol kalesi “The Kage”, yatağınızdaymış gibi hissedeceğiniz entegre matlı uyku tulumu ve daha birçok özel ürün de yalnızca Decathlon’da bulunuyor.

Decathlon’un bir başka özelliği de çalışanlarına sporu şart koşması

Decathlon’un bir başka özelliği de çalışanlarına sporun şart koşulması. DecathlonTürkiye‘nin 550 çalışanı gibi, Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui da spor tutkunu. Üniversitedeyken 6 yıl boyunca ülkesinde 3. liginde orta saha oyuncusu olarak profesyonel futbol oynamış. Spor uzmanı Decathlon’daki satış görevlileri aynı zamanda birer danışman. İnsanları doğru sporlara yönlendiriyorlar, ürün bilgilerinin yanı sıra sporla ilgili tavsiyelerde de bulunuyorlar.

Decathlon SamsunSamsun Piazza Alışveriş Merkezi Z-02/ Yeni Mahalle, Çarşamba Caddesi, Eski Otogar Mevkii Sanayi Sitesi Yanı No:52 ,Canik, Samsun

Decathlon Forum Marmara : Marmara forum İstanbul Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3 Bakırköy

Decathlon Forum İstanbul: Forum İstanbulKocatepe Mahallesi Çanak Bölgesi 34030 Bayrampaşa

Decathlon İzmir:Beyazevler Mahallesi, Akçay Cad. No:101 Optimum Outlet AvmGaziemir-İzmir

Decathlon Ankara: Kentpark AvmEskişehir Yolu 7.km No:164,Çankaya-Ankara

Decathlon Adana: Optimum Outlet Center Alışveriş Merkezi Sinanpaşa Mahallesi,Hacı Sabancı Bulvarı, No: 28 Yüreğir, – Adana

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :