- Hoşgeldiniz

Google ziyaretçi trafiğini değiştirecek

Google ziyaretçi trafiğini değiştirecek sitemize 24 Nisan 2015 tarihinde eklenmiş ve 1.407 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Google, mobil cihazlardaki arama motoru sonuçlarını değiştiriyor. Özellikle mekan aramalarında sadece belirtilen kriterlere uygun yerler öne çıkacak. Web sitelerinin ziyaretçi trafiğinde belirgin değişim yaşanacak.

Google, ilk olarak Şubat ayında duyurduğu ve ‘mobile friendly’ adını verdiği değişimde, arama motoru sonuçlarını mobil cihazlar için farklılaştıracak. Yaşanacak değişimde, mobilde arama yapıldığında masa üstü bilgisayarlarda en tepede beliren web siteleri değil, kullanıcıların bulunduğu konuma göre en yakın yerler belirecek. Belirecek sonuçlar, yapılan aramadaki kriterlere göre seçilecek.

Yaşanacak değişim, özellikle ziyaretçi sayısı yüksek olan web siteleri için büyük bir sürpriz olabilir. Google, çok tartışılan sıralama sisteminde ilk kez önemli bir değişikliğe giderken, benzer bir çalışmanın Google Play gibi diğer hizmetlerde yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.
Mobil arama motorundaki yeni sistem, aynı zamanda URL kısaltmasına da gidecek. Web adreslerinin daha kısa ve belirgin olması sayesinde kullanıcılar aradıkları bilginin yerini görebilecek:
Web sayfaları mobile ağırlık verecek
Google’ın gittiği değişiklik, mobil aramaların son yıllarda hızla artmasıyla geldi. Digital Trends sitesinde yer alan verilere göre, 2014’ün son üç ayında çevrimiçi aramaların neredeyse yüzde 30’u mobil cihazlar üzerinde yapıldı. Yaklaşık 18,5 milyar aramanın üçte ikisi ise Google’da gerçekleşti.
Google’ın mobile verdiği ağırlık, web sayfaları mobil cihazlara uyumlu olmayan veya yeterince iyi tasarlanmamış firmaları da etkileyecek. Kullanıcıların özellikle gezerken veya seyahat ederken alışveriş yapmak ve yemek yemek için Google’ı kullanması, neredeyse her firma için mobil uyumlu web sayfalarını öne çıkaracak.
untitled google
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :