- Hoşgeldiniz

Hayatı Kolaylaştırmanın 5 Yolu

Hayatı Kolaylaştırmanın 5 Yolu sitemize 08 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.414 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Hayatın ayağımıza sıkça dolaştığı anlar vardır, o anlarda her şey daha zorlaşır. Oysa hayatı daha sakin yaşamanın bin bir yolu var.

Not tutmayı alışkanlık haline getirin
Ajanda tutmak veya parmağa ip dolamak artık çok geride kaldı. Teknolojiyle içli dışlıysanız önemli notlarınızı bilgisayarınıza, cep telefonunuza not düşün. Önemli günlerde uyarılmanızı sağlayın. Yok ben teknolojiye hala yabancıyım diyorsanız size önerimiz bir akıl defteri edinmeniz.

Randevularınızı, doğum günlerini, tüm yapmanız gerekenleri bu deftere not edin. Akıl defterinizin çantanıza ya da cebinize sığacak ebatlarda olması yaşamınızı çok daha kolaylaştıracaktır. Unutmayın her şeyi hafızanıza kaydetmeniz mümkün değil.

Yorgunluk karşısında direnç gösterin
Başlı başına yorgunluk, göz altı torbaları ve harelerin oluşması için nedendir. Geceleri dar uyku uyuyor olmanız bilgisayar ekranının da saatler geçirmeniz gözlerinizi çok etkiler ve her biri gözlerinize inanılmaz yük bindirir. Göz damlaları size kısmi yardımcı olabilir ama asıl dinlenmenin yerini tutamaz.

Mükemmelleyetçi anlayışa son verin
Philadelphia’daki Temple Üniversitesi’nde psikoloji profesörü Frank Farkley, “Hayatınızı kolaylaştırmak için her yaptığınızı mükemmel yapmaya uğraşmaktan vazgeçmelisiniz” diyor. Örneğin yaptığınız yemeği tattığınızda beğenmediniz mi, çöpe boşaltmayın, gülümseyin ve üzerine azcık baharat döküp servis edin.

Sigarayı bırakın
Belki kendiniz sigara içmiyor olabilirsiniz. Ama pasif içici olanlann da gözleri etkilenir. Hele bazı insanlar sigara dumanına karşı daha şiddetli tepki gösterirler. Gözleri kanlanır ya da yaşarmaya başlar. Etrafınızda tiryakiler varsa, elinizden geldiğince açık havaya çıkın.

Hele kendiniz içiyorsanız, hiç olmazsa aldığınız C vitaminini arttırın. Çünkü yaktığınız her sigara vücudunuzdaki C vitaminini tüketir!

Çantanızı düzene sokun
Çantaya gereksiz eşyaları tıkıştırmayın. Çantanızın içinden sizin kafanızı karıştıracak bir yığın eşya çıkmasına izin vermeyin. Sık sık çantanızı ayıklayın. Çantanızdan gereksiz eşyalan atarken acımasız davranın.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :