- Hoşgeldiniz

İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı: “Ulaşımda akıllı sistemler kullanılsın”

İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı: “Ulaşımda akıllı sistemler kullanılsın” sitemize 01 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.916 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde yapılan panelde konuşan İETT Genel Müdürü
Dr. Hayri Baraçlı ulaşım faaliyetlerinde maliyet ve zamandan tasarruf sağlayacak akıllı sistemlerin kullanılması gerektiğini söyledi.
Marmara Belediyeler Birliği tarafından Vodofone Türkiye Ana Sponsorluğunda bu yıl birincisi düzenlenen “Akıllı Belediyecilik Zirvesi” İstanbul Grand Cevahir Otel’de gerçekleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın moderatörlüğünde İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, BURULAŞ Yönetim Bilgi Sistemleri Koordinatörü Alper Güvercin, İSBAK A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kutlu, Okan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. R. Nejat Tuncay, IBM Global Teknoloji İş Geliştirme Yöneticisi Bülent Ekuklu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Akıllı Ulaşım Teknolojileri ve Örnek Belediyecilik Uygulamaları”nı ele aldı.
Akıllı bir anlayış içinde yeni misyon ve vizyon ortaya koymamız gerekiyor
Akıllı belediyecilikte ulaşım faaliyetleri ele alındığı zirvede konuşan İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, vatandaş memnuniyetini üst seviyelere çıkartacak bir anlayışla faaliyetlerini sürdüklerini belirterek ulaşım faaliyetlerinde maliyet ve zamandan tasarruf sağlayacak akıllı sistemlerin kullanılması gerektiğini söyledi. İETT’nin hizmetlerinin teknolojiden ayrı düşünülemeyeceğini ifade eden Baraçlı, “Kurumun kendine has özellikleri var. Bunlarla beraber bizler bu faaliyetleri yerine getirirken, akıllı bir anlayışla ortaya çıkıyoruz. Akıllı bir anlayış içinde de yeni misyon ve vizyonu ortaya koymamız gerekiyor.” dedi.
Kıt kaynakla maksimum memnuniyet sağlayacak bir anlayışla hareket ediyoruz
Kamunun kaynaklarının çok fazla olmadığına dikkati çeken Baraçlı, kıt kaynakla maksimum memnuniyeti sağlayabilecek bir anlayışla hareket ettiklerini, pozitif yönetim felsefesini ön planda tuttuklarını dile getirdi. İETT’nin mobil ve akıllı uygulamalarından da söz eden Baraçlı, akıllı durak projesinin çok önemli bir proje olduğunu vurgulayarak, “ Akıllı durak sistemiyle bir taraftan vatandaş memnuniyetini sağlarken, diğer taraftan doğru hat-durak optimizasyonu ve yolculuk analizleri ile geleceğe yönelik veri üretiyoruz. İstanbul’da şu anda 460 durağımız ‘Akıllı Durak’ özelliğinde. Bunun yanı sıra ‘Oraya Nasıl Giderim’ uygulamamız var. Bu uygulama vatandaşlarımızın işini çok kolaylaştırıyor. Memnuniyeti üst seviyeye çıkartıyor. Buradan elde edilen verilerle maliyet minimizasyonuna gidiyoruz.” diye konuştu.
İBB Başkan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da İstanbul’da ulaşım kalitesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde büyük bir ivme kazandığını, bunun Başkan Kadir Topbaş’la devam ettiğini söyledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar ise yaptığı konuşmada, “Bakanlık olarak son 10 yılda yaptığımız yatırımlarla belirli bir noktaya geldi. Türkiye temel ihtiyaçlarının yanında daha modern hizmetler sunmak istiyor. Bu devrede akıllı sistemler ortaya çıkıyor” dedi. Yanar, belediyelerin akıllı hizmetler konusunda çok güzel faaliyetler yaptığını söyledi.
Genel Müdür Baraçlı panelin sonunda, İstanbul’un ilk internet radyosu olan Radyo İstanbul Ajansı’na akıllı ulaşım sistemleriyle ilgili röportaj verdi.
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Aliesha
02 Ağustos 2014 - 18:04

Haz05esra bi insanın verebileceği en gfczel heeyidyi sunmuşsun bikae7 kelimeyle..mutluluk sae7ıyo,gfczel gfcnleri hatırlatıyo insana ikinizinde gfclen gf6zlerini gf6rfcr gibi oldum okuyunca e7ok samimi e7ok gfczel .. Hayata bf6yle gere7ek sevgiler lazım! iyi ki tanımışım ikinizi de. bozulmadan yaşlanın inşallah ..

İlgili Terimler :