- Hoşgeldiniz

Kayıp telefonları bulmak artık mümkün!

Kayıp telefonları bulmak artık mümkün! sitemize 27 Mayıs 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.249 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Anti-Theft özellikli ESET Mobile Security 

Kayıp telefonları bulmak artık mümkün!

Dünyanın önde gelen antivirüs yazılım kuruluşlarından olan ESET, cep telefonları ve tabletlere yönelik ESET Mobile Security’nin yeni sürümünü piyasaya sundu. Çalıntı ya da kayıp cihazların konumunu bulmayı sağlayan Anti-Theft özelliği eklenen ESET Mobile Security sayesinde, telefonu bulan kişilere cihazın ekranı üzerinden mesaj gönderilebiliyor ve uzaktan bağlanılarak telefonun ön ve arka kamerası üzerinden görüntü alınabiliyor.  

ESET Mobile Security (EMS), güçlü güvenlik özellikleriyle siber tehdit endişesi yaşamadan Android deneyiminin keyfini sürdürebilmek üzere tasarlandı. Ücretsiz ve ücretli premium olmak üzere iki versiyona sahip olan EMS, ücretsiz versiyonda komple cihaz taraması ve indirilen uygulamaların taranması gibi temel özellikler sağlıyor. Premium versiyonunda ise kullanıcılar zamanlanmış tarama, şarj halindeyken tarama, gelişmiş proaktif Anti-Theft fonksiyonu, my.eset.com entegrasyonu, SMS & Arama filtrelemesi ve güvenlik denetimi gibi özelliklerden yararlanabiliyorlar.

Proaktif Anti-Theft özelliği

Premium kullanıcıların yararlanabildiği Proaktif Anti-Theft özelliği, my.eset.com sitesi üzerinden çalıntı ya da kayıp cihazın konumunu bulmayı kolaylaştırıyor. Bu özellik, PIN kodu/parolanın yanlış girilmesi ya da farklı bir SIM kartının takılması durumunda telefonun ön ve arka kameralardan görüntü alarak kullanıcıya gönderilmesini sağlıyor. Ayrıca batarya kritik seviyeye ulaştığında cihazın bulunduğu son konum da kullanıcıya iletiliyor. Cihaz üzerindeki bütün verilere ise my.eset.com internet arayüzü üzerinden ulaşılabiliyor.

Hassas veri içeren cihazların kaybı, kullanıcı için büyük sıkıntı

ESET Global Satış ve Pazarlama Müdürü Ignacio Sbampato, “Bugün kullanıcılar mobil cihazları hem kişisel, hem de iş hayatlarında, iletişim, veri depolama hatta finansal işlemler için yaygın olarak kullanmaktadırlar. Bu nedenle hassas veri barındıran cihazların kaybolması ya da çalınması durumunda kullanıcılar büyük sıkıntı içine girmektedir. Kullanıcılarımızdan çabuk, etkili ve kolay bir şekilde cihazların takip edilmesi ya da yerinin belirlenmesi ile ilgili olarak aldığımız geri bildirimleri yeni versiyonumuzda uyguladık. Mobil cihazlarınızı daha iyi korumak için geliştirmiş olduğumuz ESET Mobile Security, bu önemli ihtiyaca cevap veriyor” diye konuştu.

ESET Mobile Security Özellikleri

(Proaktif Anti-Theft ve My.eset.com Özellikleri:

·         SIM Eşleştirme – Farklı bir SIM kartı takıldığında uzaktan komut gönderilebilir.

·         ESET Smart Security tarafından korunan Android cihazlar ve Windows bilgisayarlar için my.eset.com internet ara yüzüne entegrasyon sağlandı.

·         Konum Takibi ve Anti-Theft çevrimiçi yönetim –  my.eset.com üzerinde cihazınızı kayıp olarak işaretleyin. Cihazın bulunduğu lokasyon gerçek zamanlı olarak harita üzerinde görüntülenecektir. Böylelikle kullanıcı cihazının yerini kolaylıkla tespit edebilir.

·         Şüpheli Durum – Yanlış PIN/parola girilmesi ya da yetkisiz SIM kart tespit edilmesi durumunda koruyucu tedbirler alınır.

·         Kamera Görüntüsü – Eğer cihaz kayıp olarak işaretlenirse, cihazın yerinin tespit edilmesine yardımcı olmak için my.eset.com sitesinden otomatik ve düzenli olarak cihazın ön ve arka kamerasından alınan görüntüler gözlemlenir.

·         Ekran Mesajı– Cihazı bulan kişilere cihazın ekranı üzerinden mesaj gönderme özelliği var.

·         Düşük Batarya – Cihazın şarjı kritik seviyede ise, son konumu my.eset.com adresine gönderilir.

·         Kullanıcı IP Adresi Detayları – Cihaz kayıp olarak işaretlenmişse, cihazın bağlandığı IP adresleri listelenir.

Ücretsiz versiyonu indirmek için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eset.ems2.gp

Daha detaylı bilgi için lütfen ESET Mobile Security sayfasını ziyaret edin:

http://www.eset.com/tr/home/products/mobile-security-android/

 

ESET ve Stratus Hakkında

1992 yılında kurulmuş olan ESET, dünya genelinde bireysel ve kurumsal kullanıcılara hitap eden güvenlik ürünleri geliştiriyor. ESET NOD32 Antivirus, proaktif zararlı yazılım tespitinde piyasa lideri olarak hak kazandığı “VB100 Ödülü” sayısı ile dünya rekorunu elinde bulunduruyor. ESET, testin gerçekleştirilmeye başlandığı 1998 yılından bu yana hiçbir yaygın (in-the-wild) tehdidi kaçırmadı. ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security ve Mac için ESET Cybersecurity dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından güvenilir bulunarak tavsiye ediliyor.  Genel Merkezi Bratislava/Slovakya’da bulunan ESET’in, San Diego/USA, Buenos Aires/Arjantin, Prag/Çek Cumhuriyeti ve Singapur’da bölge ofisleri bulunuyor. Ayrıca Bratislava, San Diego, Prag, Krakow/Polonya, Montreal/Kanada ve Moskova/Rusya’da zararlı yazılım araştırma merkezleri var. ESET’in 180’den fazla ülkede iş ortakları mevcut. Şirket, Deloitte’s Technology Fast 500’de sürekli olarak Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. ESET ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.eset.com.tr veya www.nod32.com.tr  sayfaları ziyaret edilebilir.

Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş., 2004 yılından bu yana ESET’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veriyor. Bir çok platform için ölçeklenebilir çok katmanlı güvenlik çözümlerinin ithalatçısı ve distribütörü olarak kanal üzerinden bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firması olan Stratus, İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteriyor. Firmanın Ankara ve İzmir’de şubesi bulunuyor.  Ayrıntılı bilgi için www.stratus.com.tr

www.facebook.com/ESETTurkiye  / www.twitter/Eset_Turkiye

Bilgi için: 

Denove Halkla İlişkiler ve Danışmanlık / 0216 550 88 74

Serhat Özkütükçü 0532 215 72 91 / serhat@denovepr.com

Coşkun Keskingözler 0 533 242 14 39 / coskun@denovepr.com

eset

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :