- Hoşgeldiniz

Mwc 2014: Galaxy S5 ile Parmak İzi Kullanarak Alışveriş

Mwc 2014: Galaxy S5 ile Parmak İzi Kullanarak Alışveriş sitemize 27 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.267 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

PayPal ve Samsung, yeni Samsung Galaxy S5 ile “Parmak İzi Tanımayla Alışveriş ve Ödeme Yapma” imkanı sağlıyor.

PayPal ve Samsung, Galaxy S5 kullanıcılarının, mobil ve normal mağazalarda PayPal kabul eden tüm markalara yalnızca parmak izleriyle giriş ve alışveriş yapabilmelerini sağlayacak işbirliğini duyurdu.

Bu yeni güvenli biyometrik özellik, Galaxy S5 kullanıcılarının artık milyonlarca PayPal satıcısına ait şifre veya giriş detaylarını hatırlamak zorunda olmayacağı anlamına geliyor. PayPal, Samsung‘un mobil parmak izi tanıma teknolojisini destekleyen ilk küresel ödeme şirketi olacak.

PayPal Ürün Müdürü Hill Ferguson, “Yeni Galaxy S5’teki parmak izi tanıma teknolojisinden faydalanmak için Samsung ile birlikte çalıştık. Tüketicilerin güvenlik ile kolaylık arasında seçim yapmak zorunda olmadığını gösterdik. Tüketiciler, parmaklarının tek bir hareketiyle yine PayPal hesaplarına güvenli bir şekilde giriş yapıp, mobil cihazların sunduğu rahatlıkla alışveriş ve ödeme yapabilecekler” dedi.

Buluttaki güvenli cüzdan

PayPal, bulutta güvenli bir cüzdan sunuyor ve kişisel bilgileri cihazda tutmuyor. Müşteriler, yeni Galaxy S5 üzerinden PayPal ile ödeme yapmak için parmak izlerini kullanabilecek, çünkü cihazda bulunan FIDO Ready yazılımı, cihazdaki parmak izi sensörüyle PayPal’ın bulut hizmeti arasında güvenli bir iletişim sağlıyor. Cihazın PayPal ile paylaştığı tek bilgi, PayPal’ın kendi sunucularında herhangi bir biyometrik bilgiyi depolamak zorunda kalmadan, müşterinin kimliğini doğrulamasına imkân tanıyan benzersiz bir şifreli anahtar.

PayPal’ın Samsung Galaxy S5 modeline yönelik parmak izi tanıma özelliği, nisan ayından itibaren AvustralyaBrezilyaHong KongRusyaBirleşik Krallık ve ABD dahil dünya çapında 26 ülkede kullanıma sunulacak

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :