- Hoşgeldiniz

Piyasalara Babalar Günü doping olacak.

Piyasalara Babalar Günü doping olacak. sitemize 11 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.066 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Babalar Günü’nde harcamaların 1 milyar lirayı aşması bekleniyor

ANKARA – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Babalar Günü’nde harcamaların 1 milyar lirayı aşmasını beklediklerini belirtti.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Babalar Günü’nde alınacak hediyeler ve yapılacak harcamalarla piyasanın canlanacağını ifade etti.

Özellikle giyim ve elektronik sektöründe yoğun alışveriş beklediklerini belirten Palandöken, şunları kaydetti:

“Babalar Günü’nde yapılan harcamalar, diğer özel günleri geçerek en fazla alışveriş yapılan özel gün haline geldi. 2012’de 851 milyon liralık kartla alışveriş yapılmıştı. 2013’ün Babalar Günü’nde 1 milyar lirayı bulan harcamaların bu sene 1 milyar lirayı aşması bekleniyor.

Babalar Günü’nde yapılan harcamalara baktığımızda, alışverişin 4’te 1’ini elektronik eşya ve telekomünikasyon sektöründeki harcamaların oluşturduğunu, en çok alışverişin de Marmara ve İç Anadolu Bölgesi’nde yapıldığını görüyoruz. Bu yıl hem Babalar Günü hem de çocuklarının karne günlerinin çakışması nedeniyle de pazarın hareketli olmasını bekliyoruz.”

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :