- Hoşgeldiniz

SÜT ÜRETİCİLERİ OKUL SÜTÜ’NÜN KALİTESİNİ GARANTİ EDİYOR.

SÜT ÜRETİCİLERİ OKUL SÜTÜ’NÜN KALİTESİNİ GARANTİ EDİYOR. sitemize 08 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.463 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

11 Şubat’ta başlayacak Okul Sütü Programı kapsamında Ulusal Süt Konseyi Başkanı Okul Sütü dağıtımı yapacak süt üreticileri ile birlikte birbilgilendirme toplantısı düzenledi. Üreticiler Okul Sütü’nün market reyonlarından güvenle satın alınan sütlerden hiçbir farkının olmadığını, okullara sağlık açısından tam güvenilir Uzun Ömürlü Süt’ün dağıtılacağını belirttiler.

8 Şubat 2013, İstanbul – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Ulusal Süt Konseyi’nin desteğiyle yürütülen Okul Sütü Programı kapsamında okullara süt dağıtımı yapacak firmalar bir kamuoyu bilgilendirme toplantısı düzenlediler.

Toplantıya Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Hasan Tolgar, Ak Gıda Süt Alım ve Kalite Direktörü Halil Çukutli ve Ar-Ge Direktörü Ali Ulvi Akyürek, Sek Süt İşletmeleri Grup Yöneticisi MuratHocalar, Danone Tikveşli Kurumsal İlişkiler Direktörü Adnan Çavuş, Aynes Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özkan ve Ulusal SütKonseyi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. MuhittinÖzder katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı, Okul Sütü Programı’nın 30 bin 752 okulda uygulanacağını ve 6milyon 290 bin 977 öğrenciye toplam 60 bin ton süt dağıtılacağını söyledi. Ülkemizin büyüklüğü ve temel eğitimdeki öğrencilerimizin sayısı göz önüne alındığında Okul Sütü Programı’nın Türkiye’nin en büyük sosyal fayda projelerinin arasında yer aldığını belirten Çallı, “çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine yapacağımız bu katkı, ülkemizin geleceğine de yapılan bir yatırım olacak” dedi.

Okul sütleri öndegelen süt üreticileri tarafından üretiliyor

Türkiye’nin önde gelen süt üreticilerinin katıldığı toplantıda, Okul Sütü’nün dünyada kullanılmakta olan en ileri teknoloji ile üretilen ve ambalajlanan, sağlık açısından tümüyle güvenli olan Uzun Ömürlü Süt olduğu belirtildi. Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı, “Okul Sütü’nün market reyonlarından güvenle satın aldığınız sütlerden hiçbir farkı bulunmamaktadır.Sütlerimiz okullara dağıtılmadan önce ayrıca kontrolden geçirilmektedir” dedi.

Dağıtımın, sütlerin okullara ulaştırılması ile ilgili planlama ve sütün korunmasına ilişkin her ayrıntı göz önünde bulundurularak yapılacağını söyleyen Çallı, programın her aşamasının kontrol altında olduğunu ve bunun için son derece titiz, duyarlı ve özverili bir şekilde çalışıldığını belirtti.

Okul Sütü çocuklara süt içme alışkanlığı kazandıracak

Okul Sütü Programı çocuklara süt içme alışkanlığı kazandırarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Program çerçevesinde çocuklara haftada 3 gün dağıtılacak sütlerin yanı sıra sütün faydası konusunda çocukları, öğretmenleri ve aileleri bilgilendirici eğitim ve iletişim çalışmaları yürütülüyor. Türkiye genelinde programdan sorumlu kamu personeline ve öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri düzenleniyor,öğrencilere ve velilere yönelik eğitsel faaliyetler gerçekleştiriliyor, metinleri ve görselleri özel olarak tasarlanmış eğitici materyaller dağıtılıyor. Basın yayın organları aracılığı ile konusunda uzman akademisyenlerin kamuoyunu doğru bilgilendirmesine yönelik röportaj çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ailelere ve çocuklara yönelik hazırlanan bilgilendirme filmleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-okul sistemi üzerinden ailelere ulaştırılıyor.

Detaylı bilgi için: www.okulsutu.com

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Sinisa
28 Haziran 2014 - 23:33

betfcl diyor ki:bende 10 sınıf f6ğrencisiyim e7ocuk gelişimi bf6lfcmfcndeyimvalla e7ok yorucu bir melesk. Allah herkesin yardımcısı olsun . bir sfcrfc f6devim var nasıl fcstesinden geleceğimi bilmiyorum . sonunda bir melesk sahibi olacağım ya ona şfckfcr (gfclfc seven dikenine katlanır)

Sujan
29 Haziran 2014 - 08:09

iki hafta f6nce google tarafından yeni başlayan wlebateremr ie7in birseo rehberi internette paylaşıma ae7mştı. Kesinlikle google’un dokumanı seo ie7in olduke7a faydalı

İlgili Terimler :