- Hoşgeldiniz

Tatilde “online alışverişe” dikkat!

Tatilde “online alışverişe” dikkat! sitemize 03 Ağustos 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.223 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

TESK Genel Başkanı Palandöken, tatile çıkarken daha ucuz olur diye online alışveriş yapanları dikkatli olmaları için uyardı.

ANKARA – TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatillerini geçirmek için gittikleri yerlerde aradığını bulamayan, tatile çıkarken daha ucuz olur diye online alışveriş yapanları dikkatli olmaları hususunda uyardı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, Türkiye’de e-ticaret sektörü hacminin geçen yıl, bir önceki yıla göre yüzde 40 artarak 35 milyar TL’ye ulaştığını vurgulayarak, “Sigorta işlemleri çıkarıldığında 2012’de 25 milyar liraya ulaşan sektör hacmi 2013 yılında 35 milyar TL düzeyine ulaştı. Büyük markalar e-ticaret işine de girdiler. Vatandaş markalı ürün almak isterken sahteleriyle çok sık karşılaşmaya başladı. Vatandaşımızı uyarıyorum görmediğiniz ürünü alıp kredi kartınızı şişirmeyin” ifadelerine yer verdi.

“Son 5 ayda kredi kartını ödeyemeyen kişi sayısı 380 bine ulaştı”

Kredi kartı ve bireysel kredilerin geri ödemelerindeki aksamalarda büyük artışa dikkat çeken Palandöken, “Ramazan Bayramı öncesi dışarı çıkmadan evden alışveriş yaparak vakit geçirmeye çalışmayın. İhtiyacınız yokken lüzumsuz yere yaptığınız alışveriş kredi kartınızı şişirir. Son 5 ayda kredi kartı borçlarını ödeyemeyenlerin sayısı yüzde 23.5 gibi bir oranda patlayarak 380 bin 180 kişiye ulaşması kaygı verici” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :