- Hoşgeldiniz

“Yatakta Sanat’’ BRN Yatakları’nın sanata dikkat çekmek amacıyla

“Yatakta Sanat’’ BRN Yatakları’nın sanata dikkat çekmek amacıyla sitemize 02 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.160 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

YATAK

Armada AVM’deki mağazasında düzenlediği etkinlikte

Ressam Mehmet Ali Doğan, bir yatağı tuval olarak kullandı

-Ressam Doğan’a 5 yaşındaki kızı İdil de aynı anda yatağın

arkasını boyayarak eşlik etti

ANKARA – Dünya genelinde 50’den fazla ülkede 500’ü aşkın noktada satışa sunulan BRN Yatakları’nın, sanata dikkat çekmek amacıyla Armada AVM’deki mağazasında düzenlediği etkinlikte Ressam Mehmet Ali Doğan, bir yatağı tuval olarak kullandı. Ressam Doğan’a 5 yaşındaki kızı İdil de aynı anda yatağın arkasını boyayarak eşlik etti.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Doğan, yatağa sanatını taşıyarak bir ilki gerçekleştirdi.

Sanatsal çalışmalarını sınırlanmış alanlar kavramıyla işlediğini belirten Ressam Mehmet Ali Doğan, insanların her alanda kendilerini hapsederek yaşam alanlarını kısıtladığını ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdığını söyledi.

“Kısıtlanmış alanlar, sınırlanmış bölgeler”  kavramına uygun olması nedeniyle BRN Yatakları’nın bu projesine katıldığını anlatan Doğan, şöyle konuştu:

“İnsanlar minimum sekiz saat zamanlarını yatakta geçiriyorlar. Günlük hayatta kendilerini kısıtlayarak yaşam içerisinde hapsolanlar, akşam yatakla buluştuklarında huzura ve mutluluğa kavuşuyor. Tükenmişlik algısını işlediğim katalog çalışmasında yer alan bir resmi sanata dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenleyen BRN Yatakları’nın yatağına işledim. Bu yolla insanların arzu ettiklerinde kendilerini yenileyebileceklerini vurguladım. Yatakta yaptığımız resim çalışması sona erdiğinde insanlarda peyzaj etkisi yaratabilir ancak nesneleri bilinen formundan çıkarıp daha organik hale getirmek zaten resim sanatının bir parçasıdır.”

Yatağın üzerinde resim yapmanın kendisi için de ilginç bir deneyim olduğunu kaydeden Ressam Mehmet Ali Doğan, “Böyle bir etkinlikte yer aldığım için mutluyum. BRN Yatakları’nın çok değerli sahipleri Mustafa İlter ve Berna İlter’e kültür sanat etkinliklerine verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Biz sanatçılar olarak halka yönelik bu tarz etkinliklerin devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Canlı performansla gerçekleşen “Yatakta Sanat” etkinliğinde Ressam Mehmet Ali Doğan’ın beş yaşındaki kızı İdil Doğan da yatağın diğer yüzünü boyayarak etkinlikte babasını yalnız bırakmadı. Yatağın arka yüzüne düşüncelerini aktaran minik ressam, etkinliğe renk katarken, izleyicilerin de ilgi odağı oldu.

Etkinliği Armada AVM’nin çok sayıda ziyaretçisi uzun süre izledi.

 

-BRN-

Dünya genelindeki satışlarını geçen yıl sonunda iç pazara da yayan BRN Yatakları’nın Ankara Armada, İstanbul Capacity, Arena Park, Brandium, Vialand AVM’ler Masko, Samsun, Bodrum, Gaziantep PrimeMall AVM, Kayseri Park AVM ve KKTC’de mağazaları bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi için

Emine Gürcan

BRN Yatakları İletişim Danışmanı

RPR Medya A.Ş

0312 417 99 49

0533 676 34 63

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :