- Hoşgeldiniz

Yılbaşı alışveriş beklentilerinin olumlu olduğunu söyleyen.

Yılbaşı alışveriş beklentilerinin olumlu olduğunu söyleyen. sitemize 09 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.473 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

KDM AVM’nin kurucu ortağı Murat İzci, geçen yıla göre yüzde 35-40 oranında ciro artışı, ziyaretçi sayısında da geçen yıla göre yüzde 25 artış beklediklerini belirtti.

KDM AVM’nin kurucu ortağı Murat İzci, Türkiye’deki alışveriş merkezi sektörünün başarılı bir yıl geçirdiğini söyleyerek, “Özelikle son çeyrekte kurban bayramının da etkisiyle müşterisi bol cirosu bereketli oldu. Haziran ayı içersinde Irak’ta başlayan güvenlikle ilgili endişeli haberleri perakendecimiz farklı pazara açılarak bir nebze olsun hafifletti” dedi.
Kiralamasını ve yönetimini takip ettikleri alışveriş merkezlerinde kapı giriş sayılarında veya ilk 9 ayda kapı giriş sayılarında yüzde 12, cirolarda ise ortalama yüzde 23 oranında artış olduğunu kaydeden İzci, “Ekim ayının ilk günlerinde bayramın etkisiyle bir önceki yılın aynı dönemine göre ciroda yüzde 40’lar civarında artış var. Aralık ayının sonunda yılın ilk 9 ayındaki gibi bir  büyüme olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Astoria’ya yeni markalar
Yılbaşı alışveriş beklentilerinin ise bu sene olumlu olduğunu anlatan İzci, geçen yıla göre yüzde 35-40 oranında ciro artışı, ziyaretçi sayısında da geçen yıla göre yüzde 25 artış beklediklerini vurguladı.
KDM olarak Astoria alışveriş merkezinin kiralamasını üstlendiklerini açıklayan İzci, “Astoria  eğlence ve yeme içme ağırlıklı bir alışveriş merkezi oldu. 25 kafeterya-restoran, 30 mağaza, 10 hizmet ünitesiyle Migros ve Vatan mağazaları bulunuyor. The Playbarn, Emergent Masters, Big Chefs, Midpoint, Lavazza, Tixboz markalarının kiralaması yapıldı” dedi.

Türk markaları Basra’da

Irak’ın güney ucundaki Basra’da Times Square Mall’ın kiralama ve yönetimini üstlendiklerini belirten İzci, “Basra’da hükümet değişince işler de rayına girdi. Basra’nın ilk ve tek AVM’si olmaya hazırlanan AVM’nin yüzde 84’ü kiralandı. Türkler’in yanı sıra Lübnanlılar’ın ilgisi büyük” diye konuştu.
Yaşanan sıkıntılı sürecin Türk perakendecilerin Güney Irak’taki pazar fırsatlarını kaçırmalarına ve geri kalmalarına neden olduğunun altını çizen İzci, şu bilgileri verdi: “Türk perakendecisi hızlı davranmazsa bu pazarı büyük oranda kaybeder. AVM’de LC WaikikiDeFacto, Paul Mark, Süvari ve Cosmeticca, MangoLevi’s, Dockers, Puma, Fulla, Merrell gibi Türk markaları yer almış durumda.”
Basra Times Square Mall’un 33 bin metrekare kiralanabilir alana sahip dört katlı bir AVM olduğunu kaydeden İzci, “Eylül ayı itibariyle kiralanmış alanı yüzde 80’in üstüne çıkmış durumda. Toplam 81 mağazası olacak. AVM, 7 bin metrekare hipermarketi, 8 salonlu sineması, 2 bin 500 metrekare eğlence alanı, kafeleri, 20 dükkanlı foodcourt’u, bin 500 araçlık kapasiteli otoparkı ile hizmet verecek” dedi.

yılbaşı

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Naidu
11 Kasım 2014 - 01:18

Merhaba Dilek,Aslında bahsettiginiz cok onmlei bir konu. bence cd ya da baby tv/disney tv benzeri programlar aynı kategoride.cocugun ilgisini dogru yonde dogru sekilde ceken yayinlar. onmlei olan bu programları izedigi yas diye dusunuyorum.bizim durumumuzda 2 yasından sonra sure konusuna cok onem vermemeye basladım diyebilirm. 2 yasına kadar gunde 1 saati gecirmemeye calisiyorduk.tekrar etmek, tekrarla izlemek, surekli aynı yayını uzun sure izlemek, okumus oldugum bir arastırmaya gore eger sure asımı da var ise, kelime dagarcıgını yavaslatıryormus.ama bu konu hakkında yazı yazacak isem, bu rasatırmaya oncelikel ulasmak isterim. ote yandan, bazı evlerde benim de gordugum surekli acık kalan, kanal zaplanan, reklamda yemek yedirilme konuları daha tehlikeli bu hususta. prime time denilen vakitlerde dahi, bildigimiz cok izlenen kanallarda, surekli en carpıcı goruntulerle donatılmıs dizi fragmanları ile dolu.en cok da onlara kilitlenip kalıyorlar zaten. Bilemiyorum sorunuza ne denli cevap verebildim fakat bu konuyu daha etraflıca yazmayı dusunecegim.. tesekkur ederim.. sevgiler,

İlgili Terimler :